Historické střelivo

Tady mohou sběratelé zbraní prodat nebo vyměnit přebytky svých sbírkových nábojnic nebo střeliva vyrobeného do roku 1890. Pokud něco chcete prodat nebo koupit, napište na 1890@post.cz

JEDNÁ SE O SOUKROMÝ PRODEJ jednotlivců našeho sdružení a jejich přátel !!!

Historické střelivo je pojem, který náš zákon nezná. Je to smutný paradox, ale vlastnit a držet náboj vyrobený do roku 1890 bez zbraně k němu určené nelze. Alespoň ne legálně. Něco jiného je ovšem držet tyto náboje s vlastní zbraní, to zákon povoluje :-) . Výhodu v tomto mají majitelé historických perkusních zbraní. Černý prach a zápalky vám prodají na občanský průkaz v každé prodejně zbraní  a je možné ho držet v množství do 3Kg a zápalky do 1000Ks.

Dále je trochu chaos v názoru na držení nově vyrobených nábojů pro zbraň kategorie D. Podle našeho právního výkladu, vlastník tormentované zbraně kategorie D může legálně nabývat a držet k této zbrani i náboje. Proto, pokud například vlatníte nádhernou černoprachou anglickou brokovnici 1889, která byla nově tormentována na bezdýmý prach (zcela běžná záležitost), zajděte i s touto zbraní do obchodu. Předložte občanku a zbraň s českou tormentační značkou. Prodavač by Vám měl náboje prodat. Tady je velmi zajímavé vyjádření ministerstva vnitra k tomuto tématu.

Další problém historického střeliva je jeho nedostupnost. Mnohé náboje se již několik desetiletí nevyrábějí, nebo je možno zakoupit pouze v USA. Pak přichází na řadu samovýroba nebo konverze z jiného podobného střeliva.Koupím náboje do Snider-Enfield .577, nemám nic, jenom pušku... Děkuji za nabídky. Petr Votruba tel.: 774 402 503


Prodáno !!!  Nábojnice 8x58 Danisch Krag

Ooriginální nábojnice od Bertramu . Pokud vlastníte rolling block této ráže, mám posledních 20 ks. Zájemci mohu prodat i olověné nebo plášťované střely.

Cena 150 Kč Kus


Nábojnice Magtech kalibr 32  Prodáno!

Mosazné brokové nábojnice kalibru 32. Velmi špatně se shánějí. Jsou vhodné na reforming a výrobu velkorážových nábojnic.

Cena za kus 45 Kč


 

 

Prodáno!!! Nábojnice 8x56R Kropatschek portugalský. Cena 120 Kč

 

 

Jedná se o originální  delaborovaný náboj , nikdy nevystřelený, Fabrica de Polvora - Portugalsko


Náboje Lefoš (lefaucheux) 7mm  Prodáno!

Náboje jsou vyrobeny do roku 1890, prodejné od 18 let, ale pouze majiteli zbraně 7mm lefoš.


Prodáno !!!!   Nabojnice 8 mm Mauser (8x57 J).

Jednou vystřelené nábojnice.


PRODÁNO  Nábojnice 577-450 Martini Henry cena 260 Kč/kus.

Nikdy nepoužité nábojnice - novovýroba. Při větším odběru možná sleva. Pro další fotky klikněte na obrázek.

      


Prodáno !!!

Nábojnice 577 Snider Enfield  konverze z brokových  tvarováním v matrici za tepla, 1x vystřelené (otestované) nebo nové, nikdy nepoužité, pouze vytvarované (cena nových 35 Kč). Majiteli ZP možno prodat celý přebíjecí set - prach, kule ,zápalky, hilzny, odměrku 60 gr a mazací parafín.Cena dohodou. Tady se můžete podívat jak tavé střelivo bezvadně funguje.


PRODÁNO! Nábojnice WINCHESTER 32-40 velmi špatně sehnatelné nábojnice - dovoz USA.Cena 60 Kč kus.